Noc Spadających Gwiazd tym razem na Stadionie Śląskim

W sobotę, 15 sierpnia o 21:00 na Tauron Silesia Beach, czyli plaży Stadionu Śląskiego, zorganizowane zostanie wspólne oglądanie Perseidów – popularnie zwanych spadającymi gwiazdami. Całości towarzyszyć będzie prelekcja przeprowadzona przez Damiana Jabłekę – astronoma z Planetarium Śląskiego.

Co roku w okresie letnim orbita roju meteorów pod nazwą Perseidów przecina się z orbitą ziemską. Zjawisko to widoczne jest na nocnym niebie i od lat budzi fascynację ludzi, a popularna noc spadających gwiazd to oczekiwane przez wielu rokrocznie wydarzenie. Aby lepiej poznać i zrozumieć, czym tak naprawdę są Perseidy, skąd się biorą, dlaczego możemy je dostrzec gołym okiem oraz dowiedzieć się, od jak dawna zjawisko to jest zauważalne Stadion Śląski wraz z Planetarium Śląskim postanowiły zorganizować wspólne oglądanie spadających gwiazd na Tauron Silesia Beach, czyli plaży zorganizowanej na terenie śląskiego giganta.

– Specjalnie na potrzeby naszej akcji wyłączymy podświetlenie obiektu, a także pobliskie lampy. Nasza strefa przejdzie drobną modyfikację: usuniemy parasole, wyciszymy muzykę. Tej nocy chcemy, aby pierwsze skrzypce grały gwiazdy tego wieczoru, czyli Perseidy – mówi Przemysław Plisz, rzecznik prasowy Stadionu Śląskiego. – Bardzo się cieszymy, że Planetarium Śląskie podeszło do naszego pomysłu z ogromnym entuzjazmem. Myślę, że trudno byłoby nam znaleźć lepszych ekspertów i osoby, które z prawdziwą pasją i zaangażowaniem opowiedzą wszystkim obecnym, co tak naprawdę można dostrzec na nocnym niebie – dodaje.

– „Noc Perseidów” to wydarzenie, które organizowaliśmy od wielu lat w pobliżu budynku Planetarium, a od momentu rozpoczęcia przebudowy naszej placówki na Dużej Polanie w Parku Śląskim. W tym roku łączymy siły ze Stadionem, by wspólnie podziwiać Noc Perseidów – mówi Jarosław Juszkiewicz z Planetarium Śląskiego. 

Wyjątkowa prelekcja Damiana Jabłeki wzbogacona zostanie wykorzystaniem laserowego celownika, a w przewidzianych przerwach będzie można wejść na punkt widokowy Stadionu Śląskiego. Klimatu całości doda gościnny występ zespołu „Box Canyon”. W razie niepogody organizatorzy przewidują przeniesienie wydarzenia na jedną z trybun Stadionu.

Tauron Silesia Beach to wyjątkowa, plażowa strefa zorganizowana na terenie Stadionu Śląskiego. Na co dzień na jej terenie dostępne jest bezpłatnie boisko do siatkówki plażowej, a wszyscy chętni mogą zrelaksować się na leżakach przy najlepszej muzyce Radia Eska. Weekendy to natomiast specjalnie przygotowane atrakcje, m.in. występy DJów, strefa gastronomiczna, kino plenerowe oraz koncerty w ramach cyklu Muzyczny Kocioł. Obok plaży funkcjonuje również Gigantyczny Kryty Park z Dmuchańcami “Planeta Gigantów”. Więcej informacji o Tauron Silesia Beach można znaleźć na stronie silesiabeach.pl oraz na stadionslaski.pl.

Skip to content