OFERTA DYDAKTYCZNA W ROKU SZKOLNYM 2018 / 2019

Przyjedziemy do Was z mobilnym planetarium!

Mobilne planetarium pozwala na prowadzenie zajęć dydaktycznych dla grup do ok. 25 osób w pompowanej kopule o średnicy 5 m. Możliwe jest prowadzenie lekcji astronomii pod sferycznym niebem, podobnie jak w dużym planetarium z zachowaniem wrażenia przestrzeni. Pamiętajmy, że pokazy w planetarium nie tylko budują wiedzę o otaczającym nas Wszechświecie, ale także rozwijają umiejętność prowadzenia obserwacji i abstrakcyjnego myślenia, pokazują trójwymia-rowość otaczającego nas świata i jednocześnie pobudzają wyobraźnię.

Zajęcia w planetarium mobilnym to możliwość pokazania dzieciom i młodzieży zjawisk i procesów przyrodniczych (astronomicznych), które w ich naturalnym środowisku występują, ale są trudno dostrzegalne ze względu na czas obserwacji i czas trwania tych zjawisk.

Dzięki planetarium mobilnemu, możliwe jest przeprowadzenie zajęć dydaktycznych bezpośrednio w przedszkolu, szkole, domu kultury, bibliotece lub innej placówce dysponującej odpowiednio dużą salą. Zapraszamy do zapoznania sie z naszą ofertą i do zobaczenia u Was!

Jednolekcyjne zajęcia dydaktyczne w mobilnym planetarium:

Niebo w zasięgu ręki

Orientacja na sferze niebieskiej (widnokrąg, zenit, kierunki świata). Gwiazdy i gwiazdozbiory. Obrót sfery niebieskiej. Układ Słoneczny i jego składniki. Miejsce Ziemi w Układzie Słonecznym. Obiekty mgławicowe i odległe galaktyki. Zajęcia dostosowane merytorycznie do wieku uczestników.

Seanse dydaktyczne dla dzieci:

Z wizytą u Pana Twardowskiego

Dawno, dawno temu, na planecie zwanej Ziemią mieszkał sobie pewien szlachcic… Nazywał się Twardowski. Pod koniec życia przeniósł się na Księżyc, gdzie przebywa do dziś. Seans zabiera nas w podróż do Pana Twardowskiego, który odkryje przed nami tajemnice Srebrnego Globu. Dowiemy się też dlaczego szlachcic ów zamieszkał tak daleko od Ziemi.

W ofercie posiadamy także zajęcia dydaktyczne (warsztaty) dla dzieci i młodzieży:

 • O Układzie Słonecznym – klasy 1 – 3: zajęcia dostosowane do wieku uczestników, uczniowie w formie zabawy utrwalają wiadomości o składnikach Układu Słonecznego.
 • O pogodzie – klasy 1 – 3 , klasy 4 – 6: zajęcia dostosowane do wieku uczestników, uczniowie zapoznają sie z przyrządami meteorologicznymi, wykonują proste pomiary i obserwacje składników pogody.

 • O niebie – klasy 4 – 6, klasy 7 – 8: zajęcia dostosowane do wieku uczestników, uczniowie utrwalają wiedzę o elementach sfery niebieskiej oraz gwiazdozbiorach.

  Cennik:

  Cena zajęć dydaktycznych (warsztatów) .................. 6,00 zł od ucznia.
  (Płatność wyłącznie przelewem na podstawie wystawionej faktury).

  Rezerwacja mobilnego planetarium:

  Telefonicznie w dni powszednie od godz. 8.00 do 14.30
  tel.: 32 745 27 29

  Kontakt:

  rezerwacja@planetarium.edu.pl
  sekretariat@planetarium.edu.pl