Zapraszamy na VI Piknik Rakietowy!


13 kwietnia od godz. 10.00 Planetarium Śląskie zaprasza na VI Piknik Rakietowy.

Po raz pierwszy impreza nie odbędzie się na dziedzińcu przed budynkiem Planetarium Śląskiego, które jest w trakcie przebudowy i modernizacji, lecz na łące w pobliżu „Gołębnika”- naszej tymczasowej siedziby.

„Gołębnik” to charakterystyczny okrągły budynek znajdujący się w pobliżu Restauracji Róża i Zielona Dolina (dla nawigatorów : Aleja Różana 6).

Stałym punktem każdego pikniku są oczywiście rakiety – zarówno wodne, które należy samodzielnie umieścić na stanowisku startowym i wypuścić w powietrze, jak i pneumatyczne, które trzeba będzie wcześniej samodzielnie wykonać.

W tym roku pojawią się nowe atrakcje. Jedną z nich będzie żyroskop – urządzenie wykorzystywane do treningu astronautów, pozwalające na ruch w wielu płaszczyznach i symulujące przeciążenia powstające w czasie lotu kosmicznego. Z kolei dzięki eurobungee goście pikniku będą mogli przez krótką chwilę doświadczyć stanu nieważkości.

Tradycyjnie będzie można skosztować prawdziwej żołnierskiej grochówki i wziąć udział w grze terenowej specjalnie przygotowanej na tę okazję przezŚląski Ogród Botaniczny. Swój udział w imprezie zapowiedzieli także: Śląski Klub Fantastyki, Sklep Modelarski Avifly i Stowarzyszenie Polaris. Będzie można również odwiedzić stanowisko Polskiego Towarzystwa Rakietowego z rakietami spalinowymi. Spodziewamy się także odwiedzin legendarnego Legionu 501. Spotkajmy się po jasnej stronie mocy!

Serdzecznie zapraszamy!

Skip to content