Niebo Kopernika - seans na żywo

Przeniesiemy się setki lat w przeszłość i zobaczymy niebo które mógł oglądać Kopernik. Poznamy historię gwiazdozbiorów, instrumenty astronomiczne używane do obserwacji nieba oraz zobaczymy jak zmieniały się poglądy astronomów na budowę Układu Słonecznego.

Dowiemy się w jaki sposób Mikołaj Kopernik udowodnił prawdziwość teorii heliocentrycznej. A wszystko to w 551. rocznicę urodzin słynnego astronoma.

Seans prowadzony na żywo z wykorzystaniem analogowej oraz cyfrowej aparatury planetarium.

---

To będzie niezwykłe sobotnie popołudnie w Planetarium Śląskim. 17 lutego z okazji 551 rocznicy urodzin naszego Patrona zapraszamy na spotkania i warsztaty. Zaczynamy o 15:00 projekcją seansu „Niebo Kopernika”, w którym przeniesiemy się setki lat w przeszłość i zobaczymy niebo które mógł oglądać ten wielki polski astronom. Poznamy historię gwiazdozbiorów, instrumenty astronomiczne używane do obserwacji nieba oraz zobaczymy jak zmieniały się poglądy astronomów na budowę Układu Słonecznego.

Tego dnia w Planetarium Śląskim odbędą się także interesujące prezentacje, wykłady i warsztaty dla dzieci. Poniżej prezentujemy program. Uwaga! Poza seansem „Niebo Kopernika” udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

14:40 - Prezentacja - Frombork i okolice w bibliofilii, książki o Fromborku - Hol Parku Nauki
15:00 – Seans „Niebo Kopernika” – Sala Planetarium
15:00 – Warsztaty dla dzieci – Sala Inspiracji
15:30 – Prezentacja „Fromborski Spacerownik” – Sala Idei
16:00 – Wykład „Astronomia i opony samochodowe” – Sala Idei
16:00 - Obserwacje astronomiczne przed budynkiem Planetarium, a w przypadku niesprzyjającej pogody – pokaz sprzętu obserwacyjnego na Starym Holu Planetarium
17:00 - Wykład pt. "Astro Noble" - Sala Idei
17:00 – Wystawa pt. "Przyrządy obserwacyjne Kopernika – Hol Parku Nauki

Najbliższe terminy

W najbliższym czasie nie posiadamy terminów na wydarzenie "Niebo Kopernika - seans na żywo" dostępnych w sprzedaży internetowej.