Wystawy

 637dcf_35c7349dcd3943f98e0b14e4ee4e3243_mv2.png

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia wystawy Anny Strutyńskiej pt. "Kosmiczne ilustracje miast", która znajduje się w holu głównym Planetarium Śląskiego.

Anna Strutyńska to ilustratorka z Chorzowa. Sama o sobie pisze:

"Tworzę ilustracje miejsc, w których dzieją się rzeczy dziwne i magiczne. Uwielbiam wałęsać się po miastach, szukając ciekawych kadrów do rysowania, najlepiej w towarzystwie kawy. W swoim szkicowniku kolekcjonuję obrazy, które potem przenoszę na większe formaty w mojej pracowni.

Inspirują mnie surrealistyczne wizje, w których rozmywają się granice pomiędzy jawą a snem, a czas przestaje wyznaczać pory dnia, które stają się niejednoznaczne.
Moje pomysły często mają swoje źródło w sennych marzeniach małego dziecka, które w realnym świecie szuka tajemnych drzwiczek do magicznego świata.

Pracuję także w technice digital-art, tworząc ilustracje bez ograniczeń tematycznych. W technice tej pociąga mnie nieograniczona swoboda w kreacji i eksperymentowaniu, wielość narzędzi i stylów, które można zastosować zgodnie ze swoją aktualną wizją i pomysłem. Nigdzie indziej nie można tak śmiało powiedzieć, że ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.

Uważam, że każda sytuacja, w której znajdziemy się mniej lub bardziej przypadkowo, może być inspiracją do stworzenia ciekawej ilustracji."


Serdecznie zapraszamy!

---

W Planetarium - Śląskim Parku Nauki kierujemy się hasłem "przez sztukę i naukę do gwiazd". Sztuka jest dla nas bardzo ważna i chcemy ją promować. Dlatego już w holu głównym budynku Planetarium stworzyliśmy miejsce na wystawy czasowe dla artystów malarzy i fotografików.

Jeśli i Państwo chcą podzielić się swoją twórczością z odwiedzającymi Planetarium - Śląski Park Nauki, prosimy o kontakt na adres: promocja@planetarium.edu.pl.

Aktualnie nie posiadamy w naszej ofercie wystaw czasowych