Już w sobotę warsztaty dla dzieci przy okazji Śląskiego Festiwalu Innowacji

Już w najbliższych dniach odbędzie się Śląski Festiwal Innowacji. Jest to trzydniowe wydarzenie, mające na celu kształtowanie innowacyjnych postaw, wzmacnianie przedsiębiorczości oraz promowanie kreatywnego myślenia wśród mieszkańców regionu. W sobotę, 20 maja, organizatorzy Festiwalu dają dojść do głosu namłodszym i zapraszają rodziny z dziećmi do Planetarium!

Najmłodsi uczestnicy festiwalu otrzymują dzień dla siebie, podczas którego będą mogli wziąć udział w warsztatach i zajęciach naukowych dla dzieci i młodzieży, a także skorzystać z atrakcji z dziedzin fizyki i astronomii, które są w stałym repertuarze Planetarium Śląskiego. To czas relaksu dla całych rodzin, ale również poznawania świata nauki z lekkiej strony. W sobotę będzie można wziąć udział w następujących zajęciach:

- Projektowanie 3D – zaprojektuj to, o czym zamarzysz z wykorzystaniem długopisów 3D!
- Budowanie rakiet kosmicznych – zbuduj pneumatyczną rakietę i wystrzel ją w kosmos przy pomocy wyrzutni!
- Składanie i rozkładanie lunetek – poznaj zasadę działania lunetek optycznych – rozłożymy lunetę na części pierwsze, poznajmy jej budowę, po czym zbudujmy swoją własną lunetę!
- Liczydło Gwiazd – zbuduj przyrząd, który pozwoli Ci oszacować liczbę gwiazd na niebie i dowiedz się, jak bardzo jest ono rozświetlone!
- Kwadrant – własnoręcznie zbuduj urządzenie do pomiaru wysokości obiektów znajdujących się na niebie!
- Tor przeszkód z Abilixami – zaprogramuj swojego robota Abilix i wystaw go w wyścigu poprzez specjalnie stworzony tor przeszkód!
- Misja po Układzie Słonecznym – dowiedz się: jaka jest temperatura na Wenus? Jak pachnie Uran? Gdzie są największe cyklony w Układzie Słonecznym? Z czego składa się Merkury?
- Misja Stratosferyczna – wykonaj model misji stratosferycznej, składający się z kapsuły i balonu wypełnionego helem!
- Wirtualna Odyseja Kosmiczna – odbądź interaktywną podróż przez nasz układ słoneczny w nowoczesnych okularach VR „Space Quest”!

Termin: 20 maja 2023 (sobota)
Godziny: 11.00-19.00

Serdecznie zapraszamy!