Otwarcie Obserwatorium

Planetarium Śląskie wzbogaciło się o dwa nowe instrumenty astronomiczne – nowoczesny teleskop optyczny zastąpił refraktor, który był zainstalowany w obserwatorium w Chorzowie od 1955 roku. Obok zmodernizowanego budynku Planetarium pojawił się natomiast radioteleskop.

Oficjalne otwarcie dwóch obserwatoriów obędzie się 28.12.2023. Z tej okazji pragniemy zaprosić wszystkich zainteresowanych na interesujące wykłady, które odbędą się w Sali Idei.

Termin: 28.12.2023., godz 11:30
Miejsce: Planetarium – Śląski Park Nauki, Sala Idei (wejście od strony Parku Nauki)

Prelegenci i tematy:
- prof. dr. hab. Marian Soida – dyrektor Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego – „Galaktyki widziane oczami radioastronoma.”
- Przemysław Mikołajczyk – Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Wrocławskiego - „Teleskop w służbie ludzkości.”

Wstęp wolny, liczba miejsc jest ograniczona.
Zapraszamy!