Kosmiczne czytanki

Serdecznie zapraszamy najmłodszych miłośników astronomii do udziału w kolejnym spotkaniu „Kosmiczne czytanki”. Tym razem tematem przewodnim będą gwiazdozbiory i legendy z nimi związane. Najbliższe spotkania odbędą się w niedzielę, 17 marca, o godzinie 10.45 oraz 14.45.

Zapraszamy do zapisów dzieci w wieku 5-6 lat. Liczba miejsc ograniczona!

Rezerwacja od piątku 1 marca w godzinach od 8.00 do 16.00 pod numerem telefonu 32 745 04 04.

Podczas spotkań "Kosmiczne czytanki" będziemy zapoznawali dzieci z wydawnictwami o tematyce astronomicznej i inspirowali do odkrywania tajemnic wszechświata poprzez czytanie wierszy, opowiadań i fragmentów książek przeznaczonych dla najmłodszych. Dzieci poznają także instrumenty obserwacyjne, nie zabraknie też muzyki i prac plastycznych. Zajęcia będą trwały około 45 minut i poprowadzą je doświadczeni Przewodnicy Śląskiego Parku Nauki, pod bacznym okiem Bibliotekarki Biblioteki Planetarium.