Znamy finalistów LXVII Olimpiady Astronomicznej!

Do II etapu Olimpiady przystąpiło 67 uczniów szkół średnich z całego kraju. Zawody w formie egzaminu przeprowadzono 22 stycznia 2024 roku w kilku różnych miastach. Do rozwiązania były cztery zadania z astronomii, astrofizyki i kosmonautyki.

Na podstawie ocen Jury zakwalifikowało 21 uczniów do udziału w finałowym III etapie Olimpiady Astronomicznej, który będzie rozgrywany w chorzowskim Planetarium w dniach 7-10 III 2024. Tym razem będzie to 6 zadań obejmujących m. in. obserwacje nieba, analizę danych i zadania teoretyczne. Do zdobycia są tytuły Laureatów Olimpiady oraz Zwycięzcy Olimpiady. Ponadto pierwsza piątka uzyska powołanie do reprezentacji naszego kraju w zawodach międzynarodowych 17. IOAA, rozgrywanych w sierpniu w Rio de Janeiro.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom! Tym zakwalifikowanym gratulujemy wyniku, a pozostałym odwagi i chęci sprawdzenia się.

Listę zakwalifikowanych do finału znajdą Państwo tutaj.