Ekspozycja stała Astronomia

Zapraszamy na interaktywne stanowiska prezentujące zagadnienia związane z astronomią: między innymi lunety, teleskopy czy celostat. Jedną z największych atrakcji tej ekspozycji jest pokój pozwalający na spacer wśród gwiazd w okularach 3D. Dzięki temu możemy niemal dosłownie brodzić w ciałach niebieskich.

Sala poświęcona astronomii znajduje się tuż pod słynnym zegarem słonecznym. W jej centralnym punkcie znajduje się słynny projektor Zeissa, który wyświetlał w Planetarium Śląskim gwiazdy przez prawie 63 lata. Można tu również zobaczyć drewniany pulpit sterujący. Wokół sali rozmieszczone są interaktywne stanowiska prezentujące zagadnienia związane z astronomią: między innymi różnego rodzaju instrumenty obserwacyjne takie jak lunety, teleskopy czy celostat. Jedną z największych atrakcji tej ekspozycji jest pokój pozwalający na spacer wśród gwiazd w okularach 3D. Dzięki temu możemy niemal dosłownie brodzić w ciałach niebieskich.

Czas zwiedzania wystawy wynosi około 1 godziny i 30 minut.

Wejście na ekspozycję jest możliwe tylko z przewodnikiem. Przewodnik jest wliczony w cenę biletu.

Ze względu na zakres tematyczny i sposób przedstawienia, ekspozycja Astronomia jest odpowiednia dla osób powyżej 11 roku życia.

Najbliższe terminy

• czwartek, 28 marzec 2024 Wybierz