Co nowego?

Uwaga! Zmiany w ruchu podczas FEST Festivalu (8-15.VIII)

Uwaga! Zmiany w ruchu podczas FEST Festivalu (8-15.VIII)

W związku z organizacją corocznego festiwalu muzycznego FEST Festival i koniecznością przeprowadzenia prac przygotowawczych oraz demontażowych imprezy na terenie Parku Śląskiego została czasowo wprowadzona zmiana organizacji ruchu pieszego.

15 sierpnia Noc Perseidów z Planetarium Śląskim

15 sierpnia Noc Perseidów z Planetarium Śląskim

Co roku w połowie sierpnia możemy obserwować szczyt aktywności jednego z najbardziej spektakularnych rojów meteorów. Przy odrobinie szczęścia, w ciągu godziny można zobaczyć wtedy na nocnym niebie nawet 100 spadających gwiazd. Po raz pierwszy od czterech lat Noc Perseidów odbędzie się na terenie Planetarium Śląskiego – Parku Nauki.

Cudowne zorze już w piątek!

Cudowne zorze już w piątek!

W najbliższy piątek o 19:00 zapraszamy na premierę seansu „Zorze – cudowne światła". To pokaz, w którym poznajemy jedno z najpiękniejszych zjawisk na naszej planecie. Podróżnicy, którzy byli za kołem podbiegunowym i widzieli na własne oczy zorze polarne mówią, że to zjawisko zapierające dech w piersiach.

Wydarzenia w dniu dzisiejszym

Brak terminów

Projekt pn. Planetarium – Śląski Park Nauki. Modernizacja i rozbudowa Planetarium Śląskiego w Chorzowie sfinansowany ze środków Unii Europejskiej, Budżetu Państwa oraz środków własnych Województwa Śląskiego. Cel Projektu: zastosowanie innowacyjnych metod poszerzania wiedzy i umiejętności w dziedzinie astronomii, sejsmologii, meteorologii.

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika jest jednostką oświatową Województwa Śląskiego.