Aktualności

Kosmiczne czytanki

Kosmiczne czytanki

Serdecznie zapraszamy najmłodszych miłośników astronomii do udziału w kolejnym spotkaniu „Kosmiczne czytanki”. Tym razem tematem przewodnim będą gwiazdozbiory i legendy z nimi związane. Najbliższe spotkania odbędą się w niedzielę, 17 marca, o godzinie 10.45 oraz 14.45.

 

Konferencja "Nauka jest kobietą"

Konferencja "Nauka jest kobietą"

Najsłynniejsza polska naukowczyni, dwukrotna noblistka Maria Skłodowska Curie powiedziała kiedyś, że „jest z tych, którzy wierzą, że Nauka jest czymś bardzo pięknym”. Była jedną z tych kobiet, które swoją odwagą i determinacją przecierały szlaki dla dzisiejszych badaczek. Udało jej się osiągnąć sukces w świecie, który wówczas był zamknięty dla kobiet.

GWJAZZDY w Planetarium

GWJAZZDY w Planetarium

W ramach cyklu GWJAZZDY w Planetarium serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert jazzowy połączony ze specjalną kosmiczną wizualizacją na 23-metrowym ekranie sferycznym.

Znamy finalistów LXVII Olimpiady Astronomicznej!

Znamy finalistów LXVII Olimpiady Astronomicznej!

Do II etapu Olimpiady przystąpiło 67 uczniów szkół średnich z całego kraju. Zawody w formie egzaminu przeprowadzono 22 stycznia 2024 roku w kilku różnych miastach. Do rozwiązania były cztery zadania z astronomii, astrofizyki i kosmonautyki.

Problemy ze skrzynką onet.pl

Problemy ze skrzynką onet.pl

Szanowni Państwo, dostajemy wiadomości od Państwa, że występują problemy techniczne z przesyłaniem biletów na skrzynkę pocztową onet.pl. Niestety problemy te nie leżą po stronie Planetarium, natomiast dokładamy wszelkich starań, by kwestię tę jak najszybciej rozwiązać. Dziękujemy za cierpliwość i jednocześnie chcemy Państwa uspokoić, że wszystkie transakcje są rejestrowane w naszym systemie i serdecznie zapraszamy na zwiedzanie.

Premiera seansu "Zaczarowany Globus"

Premiera seansu "Zaczarowany Globus"

Planetarium - Śląski Park Nauki zaprasza na premierę seansu "Zaczarowany Globus", która odbędzie się już 28 stycznia 2024 roku o godzinie 16:30. Seans ten z pewnością dostarczy wiele wrażeń zarówno młodym, jak i starszym widzom.