Ferie w Planetarium Śląskim

Od 29 stycznia do 9 lutego zapraszamy dzieci i młodzież szkolną oraz całe rodziny na ferie z astronomią. Przygotowaliśmy dla Was cykl seansów oraz wykładów/warsztatów, podczas których odpowiemy na wiele pytań związanych z kometami, Słońcem i Marsem.

Awaria Wieży Widokowej

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy o awarii naszej Wieży Widokowej. Wieża będzie niedostępna do odwołania.

Otwarcie Obserwatorium

Planetarium Śląskie wzbogaciło się o dwa nowe instrumenty astronomiczne – nowoczesny teleskop optyczny zastąpił refraktor, który był zainstalowany w obserwatorium w Chorzowie od 1955 roku. Obok zmodernizowanego budynku Planetarium pojawił się natomiast radioteleskop.

Koncert zespołu Tales of PINK FLOYD

Zapraszamy na koncert zespołu Tales of PINK FLOYD. Z okazji przypadającego w 2023 roku jubileuszu 50-lecia jednej z najważniejszych płyt w historii muzyki „The Dark Side of the Moon” zespół przygotował specjalny materiał z utworami z w/w wydawnictwa.

Wenus i Księżyc - Józef i Ela Skrzek

Zapraszamy na wyjątkowe widowisko - koncert legendarnego muzyka i multiinstrumentalisty (SBB, Breakout, Czesław Niemen) w duecie z córką Elą połączony ze specjalnym pokazem / wizualizacją przy użyciu najnowszej technologii zainstalowanej w Śląskim Planetarium, wyświetlaną na nowej 23-metrowej kopule, w fascynującej przestrzeni zmodernizowanego Planetarium.

Zmiana trasy dojazdu do Planetarium Śląskiego

Szanowni Państwo, w związku z zakończeniem części robót remontowych nawierzchni drogowej w Parku Śląskim informujemy, iż zmieniają się zasady dojazdu i parkowania w Parku dla klientów Planetarium - Śląskiego Parku Nauki.