Księżycowa Noc w Planetarium Śląskim

Planetarium Śląskie dołącza do ogólnoświatowej akcji NASA Observe the Moon Night. 21 października po południu i wieczorem zapraszamy na obserwacje, prezentacje oraz na specjalny seans muzyczny, który poprowadzi dziennikarz muzyczny Piotr Metz.

EMIKA w Planetarium Śląskim

Fundacja Photon oraz Festiwal Patchlab serdecznie zapraszają na koncert brytyjskiej artystki Emika, który odbędzie się w Planetarium Śląskim już 28 października 2023 roku.

Chorzowski Dzień Ziemi w Planetarium Śląskim

Jeśli są Państwo mieszkańcami Chorzowa, to z pewnością wiedzą Państwo, że ruszyło głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. My także zgłosiliśmy swój projekt. Chcemy wspólnie z Państwem w kwietniu przyszłego roku świętować Dzień Ziemi.

Zapraszamy do udziału w Olimpiadzie Astronomicznej

W roku szkolnym 2023/24 Planetarium Śląskie zaprasza wszystkich uczniów szkół średnich oraz utalentowanych uczniów szkół podstawowych do udziału w LXVII Olimpiadzie Astronomicznej. Jak w poprzednich latach rozgrywana ona będzie w trzech etapach.

Rusza kolejna edycja Akademii Planetarium!

Młodzi i ci bardziej dojrzali astronomowie, odkrywcy kosmosu, obserwatorzy nieba, kosmiczni inżynierowie czy znawcy pogody - łączcie się! Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczyna się kolejna Akademia Planetarium, czyli cykl kół zainteresowań dla dzieci, młodzieży i dorosłych!
Organizacja ruchu w Parku Śląskim 9 września

W związku z organizacją kolejnej edycji Rajdu Śląska na terenie Parku Śląskiego nastąpi zmiana organizacji ruchu w dniu 9.09.2023.